Özgür Olmayan Hiçbir Ruh

Özgün Tasarım Yapamaz !

Esinlenmek diye tasarım yolu aslında yoktur. İşin özünde kabul görmüş tasarım tarzlarından biri üzerinde özgün bir tasarım yapmaktır.

Esinlenilen kaynaklar vardır ama bunlar başka tasarımlar olamaz. Doğada olan ağaçlar, kuşlar…. veya oran ve orantılar olabilir.

Esaret altında olmak ise boynunda gerçek manada zincirlerin olması demek değildir. Boynunda zincir ile de olsa özgün tasarımlar yapılabilir. Asıl olan ruhun özgür olabilmesidir.

Hiç bir otoritenin (patron, kültür, toplum….) altında kalmadan yapılan tasarımlar gerçek tasarımlardır. Sanatsal değer taşırlar. Dağcılar, motosikletçiler gibi gruplar özgür ruh taşıyan insanlardır.

Bunun içindir ki herkes ile çalışamıyoruz. Çünkü müşterilerimizide özgür çalışma arkadaşlarımızda özgür ruhlu olmalıdır ki yaptığımız çalışmalarda üzerimizde müşteri baskısı olmadan hedefine ulaşan, faydalı, sanatsal ve tekniğe uygun çalışmalar olsun.

Sizin ne anlattığınızın bir önemi yoktur bizim için. Bizim nekadar aladığımız önemlidir. Çünkü buna göre çalışma yapıyoruz.